Vendrame Vendrame

Tradice

Design etiket

Vzhled etiket vzešel z návrhů plánů zahrad kolem vily Manin, která byla letním sídlem benátského dóže. Půdu kolem této vily obhospodařovala rodina Vendrame po několik generací. Bohužel původní zahrady byly zničeny a jediné co se dochovalo, jsou originální návrhy, které jsou vidět v benátských archivech (vedle dalších dokumentů, které zmiňují předky rodiny a toto jedinečné území). První náčrty zahrad Vily Manin byly vypracovány Francescem Manin v roce 1670 a byly inspirovány zahradami ve Versailles. Zahrady se skládaly z bludišť, vodních her, ovocných stromů, závěsných zahrad, modelové pevnosti, chatek a dokonce podzemních ledových jeskyní. Byl to zázrak tehdejší doby a Goldoni ho popsal jako obývací pokoj hodný krále.

Logo

Logo, které představuje klobouk Doge (dóže benátský) nebo „Corno Dogale“ (benátským dialektem), má svůj vlastní příběh. Když se podíváte na klobouk ze strany, uvidíte, že má stejný vzhled jako „Ferro della Gondola“ (přední železná část benátské gondoly). Spodní část loga představuje benátský „Canale Grande“ a šest „zubů“ šest částí Benátek.

Název firmy

„Vendrame Vignis Del Doge“ byl vytvořen spojením příjmení rodiny Vendrame a historického názvu vinice, která obklopuje Vilu Manin. Vignis (latinsky réva).