-10%
  • Poetica, Sparkling Sweet
Země původu: Španělsko
Typ: šumivé
Alkohol: 7%

Poetica, Sparkling Sweet

Bodegas Yuntero uvádí na trh toto nové šumivé víno a myslí při tom na mladého konzumenta, který se začíná obeznamovat se světem vína i na toho, který dává přednost výrobkům s nízkým obsahem alkoholu. Jeho sladká chuť ho činí atraktivním pro milovníky nejjemnějších chutí.

“Poetica” je první ženské jméno, které Bodegas Yuntero používají pro pojmenování jednoho ze svých vín. Na etiketě s bukolickou estetikou nalezneme kopretiny, bublinky a otevřenou knihu, ze které vylétají mrak z písmen a motýli. Tento motiv chce vyvolat vzpomínku na idylická odpoledne s knihou a vínem prožitá na venkově v obklopení přírody.

Láhev ze skla jantarové barvy se vyznačuje tím, že je naspodu široká, má výrazné křivky, které se od její poloviny zužují směre k úzkému hrdlu, jež zeštíhluje zlatá kapsle posetá motýlky a písmeny, a která ladí s etiketou.

Popis: Abychom získali co možná nejaromatičtější mošt pro výrobu nového vína z našich sklepů Bodegas Yuntero, které se jmenuje „Poética“, je potřeba hrozny pečlivě odstopkovat, krátce je macerovat v tanku a velmi pečlivě stočit. Následně provést statické odkalení moštu za nízké teploty, abychom tak získali prakticky průhledný mošt.

Fermentace je kontrolována po celou dobu až k dosažení požadovaného obsahu jak cukru, tak alkoholu. Při dosažení ideálního poměru se fermentace zastaví snížením teploty.

Ročník: 2018

Odrůda: 100% Verdejo

Sklizeň: prvních čtrnást dní v září

Obsah alkoholu: 7%

Teplota při podávání: 6-8 °C

Vlastnosti
Země původu Španělsko
Vinařská oblast La Mancha
Typ šumivé
Odrůda Verdejo
Alkohol 7%
Výrobce Bodegas Yuntero
Druh šumivé víno

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý
Antispam

Poetica, Sparkling Sweet

  • 240,00 Kč
  • 216,00 Kč

  • Cena bez DPH: 178,51 Kč

Karton-Lahev
ks