Poetica, Sparkling Sweet

Vinařství Yuntero

Země původu: Španělsko

Typ: Polosladké

Alkohol: 7%

Výrobce: Vinařství Yuntero

Kód výrobku: 600

Dostupnost: Na skladě (Praha, Prostějov)

217,00 Kč 92,00 Kč Cena bez DPH: 76,03 Kč
Typ: Láhev Typ: Karton Typ: Pet 2L Typ: Balení (6ks) Typ: Pet 0,2L Množství
- +
Zpět k nákupu

Popis produktu

Poetica, Sparkling Sweet

Bodegas Yuntero uvádí na trh toto nové šumivé víno a myslí při tom na mladého konzumenta, který se začíná obeznamovat se světem vína i na toho, který dává přednost výrobkům s nízkým obsahem alkoholu. Jeho sladká chuť ho činí atraktivním pro milovníky nejjemnějších chutí.

“Poetica” je první ženské jméno, které Bodegas Yuntero používají pro pojmenování jednoho ze svých vín. Na etiketě s bukolickou estetikou nalezneme kopretiny, bublinky a otevřenou knihu, ze které vylétají mrak z písmen a motýli. Tento motiv chce vyvolat vzpomínku na idylická odpoledne s knihou a vínem prožitá na venkově v obklopení přírody.

Láhev ze skla jantarové barvy se vyznačuje tím, že je naspodu široká, má výrazné křivky, které se od její poloviny zužují směre k úzkému hrdlu, jež zeštíhluje zlatá kapsle posetá motýlky a písmeny, a která ladí s etiketou.

Popis: Abychom získali co možná nejaromatičtější mošt pro výrobu nového vína z našich sklepů Bodegas Yuntero, které se jmenuje „Poética“, je potřeba hrozny pečlivě odstopkovat, krátce je macerovat v tanku a velmi pečlivě stočit. Následně provést statické odkalení moštu za nízké teploty, abychom tak získali prakticky průhledný mošt.

Fermentace je kontrolována po celou dobu až k dosažení požadovaného obsahu jak cukru, tak alkoholu. Při dosažení ideálního poměru se fermentace zastaví snížením teploty.

Ročník: 2018

Odrůda: 100% Verdejo

Sklizeň: prvních čtrnást dní v září

Obsah alkoholu: 7%

Teplota při podávání: 6-8 °C

Vlastnosti
Země původu Španělsko
Vinařská oblast La Mancha
Typ Polosladké
Odrůda 100 % Verdejo
Alkohol 7%
Výrobce Bodegas Yuntero
Druh Šumivé víno

Tento produkt jste ještě neohodnotili.

Jak vám chutnalo?